Kraków Airport dla ośmiu milionów

Od poniedziałku do piątku nowy terminal obsłużył już około siedemdziesiąt tysięcy osób. Nowy terminal Kraków Airport prezentuje się tak, że na pasażerach z niego korzystających robi naprawdę ogromne wrażenie.

Tyczy się to zwłaszcza tych osób, które jeszcze nie tak dawno korzystały z części starej. Jeden turystów pokusił się nawet o stwierdzenie, że po przekroczeniu progu hali odbioru bagażu miał wrażenie, że znalazł się w zupełnie innym mieście. W poniedziałek został uroczyście otwarty nie tylko zachwycający elegancją terminal, ale również stacja kolejowa Kraków Lotnisko, a także nadziemna kładka, która łączy oba obiekty. Stolica Małopolski wreszcie doczekała się świetnego i przede wszystkim komfortowego połączenia z lotniskiem. Pasażerowie nie muszą już dojeżdżać na lotnisko, korzystając z zatłoczonych i często pozbawionych klimatyzacji autobusach, które przejeżdżały przez znaczną część Krakowa. W kursujących na lotnisko składach mieści się sto pięćdziesiąt osób. Są one nowoczesne i – co ważne – kursują regularnie. Jeżdżą już nie tylko po jednym, ale nawet po dwóch torach.

Z centrum na lotnisko można dostać się w maksymalnie dwadzieścia minut. I to mimo powstania całkiem nowych przystanków, do których zalicza się Kraków Zakliki, Kraków Olszanica oraz Kraków Młynówka. Przedstawiciel Kolei Małopolskich – Ryszard Rębilas – podkreślał, że pociągi będą zaczynały kursowanie od czwartej rano, a jeździć będą aż do północy. W efekcie pasażerowie wszystkich lotów mogą liczyć na obsługę. Normalny bilet to wydatek jedynie ośmiu złotych w jedną stronę. Za bilet w obie strony trzeba zapłacić czternaście złotych. Dla osób podróżujących naprawdę dużo przygotowano bilet miesięcy. Jego zakup to wydatek sześćdziesięciu pięciu złotych.

odnowione lotnisko Kraków- Balice Świetnie prezentuje się również infrastruktura. Pasażerowie nie muszą już zarówno wsiadać, jak i wysiadać przy czymś, co kiedyś nawet nie przypominało przystanków. W miejscu, w którym znajdowała się wiata dzisiaj zlokalizowany jest parking przeznaczony zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów. Dzisiaj pasażerowie wysiadają na niezwykle eleganckim przystanku Kraków Lotnisko. Z tego miejsca – krytą kładką – można dostać się bezpośrednio do nowo powstałego terminalu. Wszystko po to, aby pasażerowie korzystający z krakowskiego lotniska mogli czuć się naprawdę komfortowo. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ma to być dopiero początek ogromnych zmian, których efekt będzie można obejrzeć za kilka miesięcy.