Kraków Airport dla ośmiu milionów

Kraków Airport dla ośmiu milionów

Od poniedziałku do piątku nowy terminal obsłużył już około siedemdziesiąt tysięcy osób. Nowy terminal Kraków Airport prezentuje się tak, że na pasażerach z niego korzystających robi naprawdę ogromne wrażenie.

Tyczy się to zwłaszcza tych osób, które jeszcze nie tak dawno korzystały z części starej. Jeden turystów pokusił się nawet o stwierdzenie, że po przekroczeniu progu hali odbioru bagażu miał wrażenie, że znalazł się w zupełnie innym mieście. W poniedziałek został uroczyście otwarty nie tylko zachwycający elegancją terminal, ale również stacja kolejowa Kraków Lotnisko, a także nadziemna kładka, która łączy oba obiekty. Stolica Małopolski wreszcie doczekała się świetnego i przede wszystkim komfortowego połączenia z lotniskiem. Pasażerowie nie muszą już dojeżdżać na lotnisko, korzystając z zatłoczonych i często pozbawionych klimatyzacji autobusach, które przejeżdżały przez znaczną część Krakowa. W kursujących na lotnisko składach mieści się sto pięćdziesiąt osób. Są one nowoczesne i – co ważne – kursują regularnie. Jeżdżą już nie tylko po jednym, ale nawet po dwóch torach.

Z centrum na lotnisko można dostać się w maksymalnie dwadzieścia minut. I to mimo powstania całkiem nowych przystanków, do których zalicza się Kraków Zakliki, Kraków Olszanica oraz Kraków Młynówka. Przedstawiciel Kolei Małopolskich – Ryszard Rębilas – podkreślał, że pociągi będą zaczynały kursowanie od czwartej rano, a jeździć będą aż do północy. W efekcie pasażerowie wszystkich lotów mogą liczyć na obsługę. Normalny bilet to wydatek jedynie ośmiu złotych w jedną stronę. Za bilet w obie strony trzeba zapłacić czternaście złotych. Dla osób podróżujących naprawdę dużo przygotowano bilet miesięcy. Jego zakup to wydatek sześćdziesięciu pięciu złotych.

odnowione lotnisko Kraków- Balice Świetnie prezentuje się również infrastruktura. Pasażerowie nie muszą już zarówno wsiadać, jak i wysiadać przy czymś, co kiedyś nawet nie przypominało przystanków. W miejscu, w którym znajdowała się wiata dzisiaj zlokalizowany jest parking przeznaczony zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów. Dzisiaj pasażerowie wysiadają na niezwykle eleganckim przystanku Kraków Lotnisko. Z tego miejsca – krytą kładką – można dostać się bezpośrednio do nowo powstałego terminalu. Wszystko po to, aby pasażerowie korzystający z krakowskiego lotniska mogli czuć się naprawdę komfortowo. Na podkreślenie zasługuje fakt, że ma to być dopiero początek ogromnych zmian, których efekt będzie można obejrzeć za kilka miesięcy.